Araç Giydirme

Araç giydirme, araç kaplama konusunda kendimizi çok büyük projelerin altından rahatlıkla kalkarak kanıtlamış, Türkiye’nin lider araç giydirme firmasıyız. Tecrübeli ve uzman ekibimizle araçlarınıza azami özeni göstererek, araçlarınıza zarar vermeden araç kaplama yapıyoruz.

Araç giydirme ile ilgili sizlere en iyisini sunmaya çalışan ve tecrübeli profesyonel grafik ekibimiz ile hayal sınırı olmaksızın araç giydirmesi için özgün tasarımlar yaptırabilirsiniz. Teknolojik dijital baskı altyapımız, makinalarımız, tamamlayıcı ekipmanlarımızla baskınızı en kısa sürede basıp araç kaplama için hazır hale getiriyoruz.

Araç giydirme örnekleri

Araç Giydirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Cast folyo araç üzerindeki eğimli ve kavisli alanların şeklini alabilmesi için özel olarak esnek yapıda üretilmiştir.

Sektörde en çok bilinen 3M markasının yanı sıra dünyada kendini kanıtlamış Hexis, Avery ve Orafol gibi markalarda bulunmaktadır. Bu markaların hemen hemen hepsi araç uygulamaları için oldukça başarılı folyolar üretmektedir.

Cast folyo derin kanallara sahip araçlarda tercih edilirken nispeten daha düz ve kıvrımlı alanlarda yarı cast tercih edilmektedir.

Genellikle uygulamalarda cast folyo ve yarı cast folyo kullanılmaktadır. Ancak kısmi uygulamalarda, keskin bombe veya kanal içerisine girmeyecekse normal folyo kullanılabilir.

3M Primer 94 ile derin kanallarda folyoların yüzeye daha iyi tutunabilmesi için kullanılır. Yüzeye minimum düzeyde uygulandıktan sonra oda sıcaklığında 5 dk bekledikten sonra folyo uygulaması yapılmalıdır.

Araç kaplamada kullanılan laminasyon cast folyo gibi esnek yapıya sahip cast laminasyon olmalıdır. Folyo üzerine koruma filmi olarak uygulanan laminasyon boyanın çizilmesini ve solmasını geciktirmektedir. 2 yıldan uzun veya zorlu hava şartlarında kullanılacak reklamlarda tercih edilmelidir.

Araç Kaplamada kullanılan folyo yoğun bir şekilde PVC içerdiğinden dolayı eski şekline geri dönme eğilimi göstermektedir. Plastik materyallerde hafıza olarak adlandırılan eski formuna dönme eğilimini ortadan kaldırmak için 100 derece sıcaklıkla ısıtılması gerekmektedir.

Tasarım ve baskı işlemi bittikten sonra, Uygulama için araç giydirme işlemi için aracınızın en az 1 gün kaplama merkemizde kalması gerekmektedir.

Curabitur vitae nunc sed velit dignissim sodales ut eu sem. Egestas integer eget aliquet nibh praesent tristique. Aliquam malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur vitae.

Folyoların kenar kısımlarından toz ve su almaması için özel olarak üretilmiş izolasyon malzemesidir.