araç giygirme
Araç Kaplama
Araç kaplama konusunda kendimizi çok büyük projelerin altından rahatlıkla kalkarak kanıtlamış, Türkiye’nin lider araç giydirme firmasıyız. Tecrübeli ve uzman ekibimizle araçlarınıza azami özeni göstererek, araçlarınıza zarar vermeden araç kaplama yapıyoruz.
Size en iyisini sunmaya çalışan ve tecrübeli profesyonel grafik ekibimiz ile hayal sınırı olmaksızın araç giydirmesi için özgün tasarımlar yaptırabilirsiniz. Teknolojik dijital baskı altyapımız, makinalarımız, tamamlayıcı ekipmanlarımızla baskınızı en kısa sürede basıp araç kaplama için hazır hale getiriyoruz.
otobüs kaplama
Komple Araç Kaplama
Komple araç kaplama; aracın her noktasının kaplanması ile oluşturulan işlemdir. Genellikle bu tip çalışmalarda araç rengi komple değiştirilmekte ve istenirse araç üzerine yapılacak firma logoları ve firma isimleri folyo kesilerek yapıştırılmaktadır. Komple araç kaplama da aracın bütün aksesuarları sökülerek en ince noktalara kadar araç giydirme işlemi yapılmaktadır.
panelvan araç kaplama
Logolu Araç Giydirme
Logolu araç giydirme uygulamaları genellikle bölgesel olarak uygulanmaktadır. Sağ ve sol kapılarda bulunan alanlarda müşterinin talebine göre kurumsal renklerinde kesilmiş folyolar, telefon numaraları ve web siteleri yer almaktadır. Sadelik ve araç reklamlarını bir arada kullanmayı düşünenler için biçilmiş kaftan olan logolu araç giydirme uygulamaları kolay uygulanabilirliği de ön plana çıkmaktadır.
araç giydirme
Araç Filosu Giydirme ve Kaplama
Neden filonuza araç giydirme uygulaması yapmalısınız? Firma ve marka bilinirliğini arttırmak firmalar için en önemli noktalardan bir tanesidir. Filo araçlarınızı marka ve reklam uygulamalarınız ile giydirerek marka bilinirliğiniz en üst noktaya taşıyabilirsiniz.
otobüs kaplama
Yüksek Reklam Getirisi
Araç Kaplama ve araç giydirme işlemi yüksek yatırım getirisi sayesinde popülaritesini her geçen gün arttırmaktadır. Araç tasarımı ve uygulama konusunda 20 yıl üzerindeki deneyimimiz ile araçlarınız ile marka ve firma bilinilirliğini nasıl arttıracağınızı çok iyi biliyoruz. Uzman tasarım ekibimiz ile logo ve görsellerinizi hareketli reklam makinesi haline getiriyoruz. Araç giydirme işlemi ile akıllarda etki bırakacak bir reklam uygulaması yapmak doğru bileşenler ile çok da zor değil.
panelvan araç kaplama
Düşük Maliyet, Yüksek Marka Bilinirliği
Diğer reklam mecraları ile karşılaştırıldığında araç giydirme reklamı en ekonomik reklam yöntemlerinden bir tanesidir. Sadece bir kere yapacağınız tasarım ve araç giydirme maliyeti ile yıllarca sürekli hareket halinde olan bir billboarda kavuşabilirsiniz. Normalde piyasada bulunan billboardlarda aylık ücretlendirme ile reklamlar yayınlanmaktadır. Ancak araç giydirme işleminde düzenli bir bakımla bu yılı 5 yıla kadar yükseltmek mümkündür. İş araçları veya pazarlama araçlarında etkili bir reklam uygulaması ile yüzlerce potansiyel müşteriye her gün ulaşabilirsiniz.
araç giydirme
Araç Kaplama Tasarımları
Es Tasarım Reklam San. ve Tic. Ltd. Şirketi olarak bizler, konusunda deneyimli personelimizle, kurumsal kimliğinize uygun olarak tasarlıyor ve uygulama öncesi size reklamınızın nasıl olacağını gösteriyoruz. İsteğinize göre düzelmeler yapılacaksa baskıya girmeden önce tekrar onayınıza sunuyoruz. Onaylanan araç giydirme tasarımı dijital baskı makinelerimizde basarak, uygulamaya hazır hale getiriyoruz.
SIK SORULAN SORULAR
Araç Giydirme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Araç kaplama ve araç giydirme uygulamaları ile ilgili en çok merak edilen soruları sizin için cevapladık. Araç giydirme ile ilgili bunun dışında sormak istediğiniz sorular varsa bize iletişim kanallarımızadan sorabilirsiniz.

Cast folyo araç üzerindeki eğimli ve kavisli alanların şeklini alabilmesi için özel olarak esnek yapıda üretilmiştir.

Sektörde en çok bilinen 3M markasının yanı sıra dünyada kendini kanıtlamış Hexis, Avery ve Orafol gibi markalarda bulunmaktadır. Bu markaların hemen hemen hepsi araç uygulamaları için oldukça başarılı folyolar üretmektedir.

Cast folyo derin kanallara sahip araçlarda tercih edilirken nispeten daha düz ve kıvrımlı alanlarda yarı cast tercih edilmektedir.

Genellikle uygulamalarda cast folyo ve yarı cast folyo kullanılmaktadır.

Araç kaplamada kullanılan laminasyon cast folyo gibi esnek yapıya sahip cast laminasyon olmalıdır. Folyo üzerine koruma filmi olarak uygulanan laminasyon boyanın çizilmesini ve solmasını geciktirmektedir. 2 yıldan uzun veya zorlu hava şartlarında kullanılacak reklamlarda tercih edilmelidir.

Araç Kaplamada kullanılan folyo yoğun bir şekilde PVC içerdiğinden dolayı eski şekline geri dönme eğilimi göstermektedir. Plastik materyallerde hafıza olarak adlandırılan eski formuna dönme eğilimini ortadan kaldırmak için 100 derece sıcaklıkla ısıtılması gerekmektedir.

Tasarım ve baskı işlemi bittikten sonra, Uygulama için araç giydirme işlemi için aracınızın en az 1 gün kaplama merkemizde kalması gerekmektedir.

3M Primer 94 ile derin kanallarda folyoların yüzeye daha iyi tutunabilmesi için kullanılır. Yüzeye minimum düzeyde uygulandıktan sonra oda sıcaklığında 5 dk bekledikten sonra folyo uygulaması yapılmalıdır.

Folyoların kenar kısımlarından toz ve su almaması için özel olarak üretilmiş izolasyon malzemesidir.