Yönlendirme Tabelası

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız yönlendirme tabelaları genellikle kamu alanlarının ortak kullanım noktalarında, iş merkezleri, park gibi alanlarda gidilmek istenen yere ulaşılmasını sağlayan adı üstünde yön veren tabeladır. Holding, iş merkezleri, ofisler, fabrika alanları, gibi kurum girişleri, hangi katta hangi birimin yer aldığını gösteren tabelalardır.

Yönlendirme tabelası boyutları açısından örnek verilecek olursa: giriş katı için 50×70 cm, 70×100 cm ölçülerinde bir yönlendirme tabelası tercih edilebilir. Yönlendirme tabelalarında ki fiyat listesi içeriğinde kullanılan malzemenin kalitesine göre şekil alır.

Yön bulma, bilgilendirme, tanıtım amaçlı kullanılan yönlendirme tabelalarının genel kullanım amacı nitelikli çevreler oluşturmak, bilgilendirme, yönlendirme, tanıtım gibi insanların yararına olabilecek düzenlemeleri en olur şekilde çevreye yansıtmaktır. Yönlendirme tabelası üretimi esnasında tabelanın malzemesine, yazı karakterine, yazı boyutlarına dikkat edilerek hazırlandığı takdirde ortaya güzel sonuçlar çıkabilmektedir.

Yönlendirme Tabelası Kullanım Alanları

Yönlendirme tabelası, iç mekânlarda kapı isimlikleri, kat bilgi panoları, acil çıkışlar gibi bina içlerinde, dış mekânlarda ise kara ve hava yolları ulaşımında, terminallerdeki bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı tezgâh veya bölümlerde, insanları gidecekleri yerlere yönlendirmek amacıyla yapılan tabela çeşitleridir. Yönlendirme tabelaları için üretilmiş özel malzemelerden yapılabildikleri gibi, normal tabalarda kullanılan malzemelerden de üretilebilirler.