çatı tabelası

çatı tabelası, bina ve benzeri yapıların çatılarına ya da bina cephesinin üst kısımlarına monte edilen ve konulduğu binanın mimari dizaynı ile entegre olacak şekilde tasarlanan reklam tabelasıdır.

çatı tabelası, genel olarak diğer tabela modellerine göre farklı tasarlanan ebatları ile çok uzak mesafelerden fark edilmesi gerektiği için, yüksek yerlere konumlandırılır ve büyük ölçülerde imal edilir. Şirketimiz, çatı tabelası üreten firmalar arasında kalitesi ve sektördeki tecrübesiyle öne çıkmaktadır.

Büyük boyutu nedeniyle diğer tabela çeşitlerine göre daha fazla rüzgar alması bu tabelaların montajının diğerlerine göre daha dikkatli ve kaliteli yapılmasını gerektirmektedir. Tabela üzerinde kullanılacak kutu harflerin yüksekliği, tabelanın okunacağı uzaklık, binadaki kat sayısı, tabelanın zemin ölçüleri gibi konulara dikkat edilerek hesaplama yapılması gerekmektedir. Yaygın olarak otobanlarda ve yüksek alanlarda kullanılan çatı tabelaları profesyonel olarak tasarlanmalı ve zorlu hava koşullarına uygun olarak üretilmelidir.

çatı tabelası örnekleri

Çatı tabelası çeşitleri nelerdir?

Çatı tabelası ışıklı veya ışıksız tabela olarak üretilebilmektedir. Çatı tabelaları led ışıklı veya neon ışıklı, uygulamanın büyüklüğüne göre flüoresan ışıklı olarak üretilebilmektedir. Ayrıca bu tür çatı tabelaları da paslanmaz kutu harf, pleksi kutu harf veya alüminyum kabartma harfli olarak üretilmektedir.